Čakrové svíce - devět čaker

Současná literatura nejčastěji popisuje systém čaker se sedmi hlavními čakrami. Tajné prastaré moudré ezoterické zdroje jich však uvádějí právě 9.

Čakry jsou energetická centra našeho těla, kterými proudí vitální energie. Významně ovlivňuje naši psychiku i hmotné tělo. Tyto energie jsou často zablokovány a nemůžou proudit tak, aby naše duše a duch mohl vyzařovat zdraví a spokojenost. K odstraňování blokád můžeme použít čisté zářivé barvy, drahokamy, harmonické tóny, Éterické oleje.. či tyto čakrové svíce, které harmonizačním spojením barvy, znaku, vůně a hořením zvýší vibrační pole vašich čaker. 

U čakrových sad je novinkou, že už nemohu pracovat pouze se sedmi čakrami, ale s devíti, což mi po hlubokých prožitcích a poznáních přijde smysluplné a ucelené, proto je nabízím i Vám. Pokud chcete o systému devíti čaker více informací, zde je odkaz na přítele Jirku Veselého, kterému velmi děkuji za zdroj a inspiraci.

www.pracesesny.cz/dalsi-tvorba/badani/

a zde je stručně o devíti čakrách

 

Kořenová čakra     základní  červená         

   Umístění - Kořenová kostrční pleteň - nachází se na spodním konci páteře v místě, kde had Kundalíní vysouvá svůj ocas, tj. dva centimetry nad koncem kostrče.

  • Působení - Je zdrojem našeho bytí a velmi těsně svazuje naše tělo se Zemí. Každý člověk má tělo a živočišnou podstatu. Tvoří hranici mezi zvířecím a lidským vědomím. První čakra zodpovídá za naše přežití, za potravu, oblečení, útočiště, ochranu a pokračování rodu. MULADHARA zabezpečuje naši psychickou stabilitu v různých životních situacích. Je spojena s nevědomím, kde jsou uloženy skutky a zkušenosti z minulých životů. Tvoří proto základ pro rozvoj osobnosti a pro průběh osudu podle karmického zákona. Pozitivními vlastnostmi této čakry je vitalita, životní síla a rozvoj vědomí. Její negativní aspekt představuje lenost, pudovost a egocentričnost. Odpovídá za čich.

          Aplikace na kostrč, univerzální místo je také v pupku posiluje a otvírá pra-energii, stabilitu, vztah k zemi a k materiálnímu světu, radost, vitální sílu, uzemňuje, odstraňuje primární strachy, oživuje a dodává energii.

Sakrální čakra oranžová

umístěníí - Křížová pleteň (vaječníky, prostata) - nachází se mezi pupkem a první čakrou.

  Nachází se v ní sexuálně emocionální centrum a její hlavní hybnou silou je sexuální aktivita. Přání pohroužit se v moře pocitů, cítit se přitažlivým a mít možnost dostat od partnera všechno, po čem toužíme - to jsou potřeby druhé čakry. SVADHISTHANA, to je především dobře vyjádřená reprodukční schopnost. Je také druhým stupněm našeho vývoje. Evoluce vědomí do stavu čistého lidského vědomí má svůj počátek právě v této čakře. Je sídlem podvědomí, které obsahuje všechny zkušenosti a zážitky z našeho současného života už od počátku naší existence v matčině lůně. Nižší čakra MULADHARA je „skladiště“ našich karem, ale k jejich aktivování dochází až ve SVADHISTHANA čakře. Záleží tedy jen na nás, zda využijeme svých vloh k dobrému či špatnému. Tato čakra odpovídá za chuťové pocity.

Aplikace na podbřišek a pupek

Posiluje a otvírá – prapůvodní pocity, plynutí s proudem života, smyslnost, erotiku, tvořivost, údiv a nadšení.

 

Pupeční čakra - růžová

Umístění - Pupeční pleteň (slinivka) - nachází se v oblasti pupku.

Působení - Tuto čakru, stejně jako předcházející charakterizuje vyhledávání potěšení. Hlavním směrem však není sexuální, ale citová aktivita. MANIPURA se považuje za "centrum síly", avšak tato čakra může produkovat i takové negativní emoce jako je rozčilení a hněv. Odpovídá za zrak.

Aplikace - do pupku

 

Solar plexus - SURIA - žlutá

 
Aplikace na Solar plexus - 3 prsty nad pupkem

Posiluje a otvírá – rozvoj osobnosti, sebevědomí, schopnost dosáhnout svých cílů, radosti, pocitu vnitřního naplnění a harmonie se sebou a s okolím. Obnovuje energetické procesy a procesy samoléčení. Je zdrojem sebedůvěry a uvědomění vnitřní síly. díky ní jsme schopni odpoutat se od vlivů vnějšího světa a na něj působit svým vlivem. Toto centrum odpovídá za formování našich principů, etických pravidel a přesvědčení.

Srdeční čakra - zelená

Umístění - Srdeční pleteň - pátá čakra - srdeční - leží uprostřed hrudníku v oblasti srdce.

Působení - Je čakrou lásky emocionální, ne rozumové. Je sídlem emocí a pocitů. "Cesta srdce", to není životní strategie, ale radost ve všech jejích projevech. Dovoluje nám žít svůj život a má vliv na materiální svět. Daná úroveň vědomí je založena na víře. Zvykli jsme si, že život je boj, kdy je nutné mít plán obrany a zabezpečení. Je to způsobeno strachem ze ztrát. Když však volíme cestu srdce, nezůstane pro strach žádné místo. Je také sídlem poezie. Kdo se soustředí na tuto čakru, může rozvíjet svůj talent jako spisovatel nebo básník. Další silou vycházející z ANAHATA čakry je sankalpa šakti (síla, která plní přání). Dvanáct okvětních plátků lotosu odkazuje také na božské vlastnosti srdce: blaženost, mír, harmonii, lásku, pochopení, soucit, bystrost, čistotu, jednotu, milosrdenství, dobrotu a odpuštění.

Aplikace uprostřed hrudi (dále od srdce!)

Posiluje a otvírá : kvality srdce, lásku, soucit, dělení se, spoluúčast srdce, nesobeckost, odevzdanost, uzdravování.

 

Vadžradhara - atlantsky modrá

                                                            adžra = dordže, … dokonalost, dhara = nosit, držet, svrchovaná podstata

Vadžradhara = držitel svrchovaného Božství, držitel božského nástroje, báze dokonalosti

V systému 9 čaker je VADŽRADHARA šestou čakrou. To je krásný odkaz na holistické symbolické souvislosti významu čísel 9 a 6. VADŽRADHARA je čakrou mágů a léčitelů. V jejím vyobrazení je ústředním symbolem Vadžra s celkem 9 paprsky ( 1 středový a 4 a 4 na dvou protilehlých koncích) To nám skrze symboly čísel 1 4 4 sděluje, že kdo chce být mágem a léčitelem „světla“, musí mít z pozice Jednoty zvládnuté Poznání jak ve hmotné rovině, tak i duchovní.

čakra VADŽRADHARA

Umístění - Hrudní pleteň – brzlík. Je uprostřed hrudi mezi srdeční a hrdelní čakrou.

Působení - Ve starých spisech jsou o této čakře jen řídké zmínky a v současné literatuře o ní těžko najdeme bližší informace. Již od dávných dob se tato čakra považovala za tajnou, protože je zdrojem magické síly. VADŽRADHARA je čakrou mágů a léčitelů. Díky ní jsme schopni probudit v sobě neznámé, dřímající síly a naučit se je kontrolovat podle svého uvážení, rozhodnutí. Toto energetické centrum je také schopno ochraňovat nás od činnosti cizích energií, a zrovna tak se jeví jako zvláštní bariéra mezi vnějšími a vnitřními silami. Odpovídá také za ochranu - imunitu. Uvádí se také, že je centrem duchovního kosmického multidimenzionálního Srdce.
Krční čakra - tmavě modrá

 
 

Umístění - hrdelní pleteň (štítná žláza) - nachází se v oblasti šíje v rovině štítné žlázy

Působení - Je čakrou hudebníků, básníků, umělců, lidí tvůrčích, schopných silně a zřetelně vnímat estetiku světa a zobrazovat ji ve svých dílech. Každý z nás může v sobě objevit určitý dar. Tvořivost a budování jsou dostupné každému. Krční čakra je výchozím místem pro udána pránu, jejímž úkolem je očišťovat tělo od jedovatých látek. Odtud pochází název této čakry. Nejde však pouze o tělesnou rovinu, očista se týká i mysli a ducha. Potlačené problémy a nepříjemné zkušenosti, které jsme v životě ¨spolkli¨, dále existují v našem podvědomí, a to až do té doby, než je znovu vyvoláme a pak pročistíme a vyřešíme.

Aplikace - oblast krku, důlek

Posiluje a otvírá : komunikaci, tvůrčí sebevyjádření, otevřenost, nezávislost a upřímnost v řeči.

 

Čakra třetí oko - indigově modrá

 


                Aplikace uprostřed čela, posiluje a otvírá : poznání, intuici, vnitřní smysly, duchovní sílu, projekce vůle

Umístění - Hypofýza (podvěsek mozkový) - osmá čakra , třetí oko. rozkládá se uprostřed čela, nad kořenem nosu v bodě mezi obočím.

Působění - Vyšší cíl osmé čakry je inspirace a pohoda. Je to svět obrazů vznikajících v našich myšlenkách. nisméně má i protilehlou krajnost , a to snahu utíkat od skutečnosti do světa iluzí. Závisí na ni schopnost taktického myšlení, které umožňuje ůspěšně se vypořádat s řešením jakýchkoliv otázek. Odpovídá za inteektuýlní činnost mozku - myšlenky. Je to centrum čistoty a moudrosti. Tvořá hranici mezi lidským a božským vědomím. Je sídlem ¨vnitřního mistra¨. Znamená to, že moudrost se uskutečňuje v jednání. Sobecký intelekt se sklání před eticky vyšším rozumem a silou rozhodování.

 

Korunní čakra

Umístění - epifýza (šišinka) - devátá čakra je na temeni hlavy a pod a nad temení kostí. Její průměr je kolem 12 cm. a výška asi 5 cm. Je to oblast polokoulí předního mozku.

Působení - Člověk, která má rozvinutou korunní čakru, je schopen rychle myšlenkově uchopit situaci vcelku ¨jediným pohledem¨, jakoby svrchu. Je to člověk s vhledem či nadhledem. Jedná se o kosmickou čakru Pravdy Bytí. Představuje čistou, nezkalenou kosmickou energii. V této čakře se vyskytuje síla, která ovlivňuje takové funkce mozku jako je paměť, koncentrace , vnímavost.

Posiluje a otvírá : vědomí k vlastní podstatě a všudypřítomného bytí, univerzálnímu vědomí, meditaci

Pozor - svící u korunní čakry nedáváme na korunu hlavy, ale na kořen čela!

 

 

Čakrové svíce jsou pro vás vyrobeny s láskou, a aby byla umocněna jejich léčivá síla, jsou nabity v kamenném kruhu, kde je zakotvena transformační energie...